Виган

  во

  Фудбалскиот клуб Челси важи за клуб кој има испратено најмногу фудбалери на позајмица ширум тимовите во Европа. Токму затоа, трансфер забраната од два преодни ...
  сите 17 | | | веќе видена

  По осми пат од создавањето на Премиер лигата во 1992 година, шампионот во Англија ќе биде одреден по последниот круг во сезоната. Манчестер Сити и Ливерпул се ...
  сите 17 | | | веќе видена

  По осми пат од создавањето на Премиер лигата во 1992 година, шампионот во Англија ќе биде одреден по последниот круг во сезоната. Манчестер Сити и Ливерпул се ...
  сите 18 | | | веќе видена

  По осми пат од создавањето на Премиер лигата во 1992 година, шампионот во Англија ќе биде одреден по последниот круг во сезоната. Манчестер Сити и Ливерпул се ...
  сите 19 | | | веќе видена

  По осми пат од создавањето на Премиер лигата во 1992 година, шампионот во Англија ќе биде одреден по последниот круг во сезоната. Манчестер Сити и Ливерпул се ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Лидс очајно му се потребни бодови на денешното гостување, сепак, мечот не почна според плановите на гостинскиот табор кој уште во почетната фаза од средбата ...
  сите 39 | | | веќе видена

   Нивната приказна е навистина романтична. Некои луѓе како да си се судени, зарем не? Шауна Грејси (26) е родена со само неколку минути разлика на неколку ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ливерпул – Порто (21 ч.) Според многумина, Порто е најслабиот тим што остана во борба за трофејот во ЛШ. Ливерпул играше против овој ривал минатата сезона во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Александар Стојкоски од Прилеп триумфираше и на второто издание на маратонот Водно-Матка, што се трчаше вчера. Стојкоски постигна време од 4:42:35 часа, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во фантастични временски услови, пријателска и позитивна атмосфера и со учество на околу 400 тркачи од 20 држави, вчера на падините на Водно и кањонот Матка се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во фантастични временски услови, пријателска и позитивна атмосфера и со учество на околу 400 тркачи од 20 држави, вчера на падините на Водно и кањонот Матка се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во фантастични временски услови, пријателска и позитивна атмосфера и со учество на околу 400 тркачи од 20 држави, вчера на падините на Водно и кањонот Матка ...
  сите 10 | | | веќе видена