Виетнам

  во

  Под дебелата зимзелена шума на 500 километри северно од Сан Франциско, се наоѓа еден од најплодните региони во САД за одгледување марихуана. Се вика округ ...
  | | веќе видена

  Посетителите на виенската зоолошка градина Шонбрун секој ден можат да уживаат во дуетот на мајмуните Рао и Сипура. Тие се од расата гибони, кои во животинскиот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Посетителите на виенската зоолошка градина „Шонбрун“ секој ден можат да уживаат во дуетот на мајмуните Рао и Сипура. Тие се од расата гибони, кои во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Висок претставник на Северна Кореја пристигна во Вашингтон каде се очекува да има средба со претседателот на САД, Доналд Трамп и државниот секретар Мајк ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Заврши петтото издание на фотографскиот натпревар и прогласени се победниците за оваа година. Со помош на дронови, фотографите ги доловија убавините на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, повторно ја обвинила американската администрација за мешање во внатрешните ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На денешен ден - 10 јануари 10 јануари 2019 49 г.п.н.е.- Гај Јулиј Цезар (римски војсководец, државник, диктатор) ја изговорил познатата реченица "Коцката е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Колку и да се трудат полицијата и службите надлежни за разбивање на ланците на трговија со луѓе да го разбијат овој вид на криминал, криминалците за жал и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Американскиот „свиркач“ Даниел Елсберг, познат по откривањето во медиумите на доверливи документи за американската воена вмешаност во Виетнам, е добитник на ...
  | | веќе видена

  Американскиот „свиркач“ Даниел Елсберг, познат по откривањето во медиумите на доверливи документи за американската воена вмешаност во Виетнам, е добитник на ...
  сите 3 | | | веќе видена