Видал

  во

  Кевин Принс Боатенг од Сасуоло ќе игра како позајмен во Барселона, но според анкетите, мислењето на фановите околу неговиот ангажман е поделено. Боатенг има ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Шпанскиот шампион Барселона во изминативе преодни рокови направи неколку потези кои никој не ги очекуваше, а се чини таа низа ќе продолжи затоа што според ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Холандски „Телеграф“ пред сите ја имаше ексклузивата и она што први го објавија уште пред 40 дена добива потврда – Франк Де Јонг оди во ПСЖ! Франк Де Јонг се ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Бразилецот повеќе не е опција број еден за својата позиција кај Ернесто Валверде, Артуро Видал и Артур во последните неколку месеци мошне добро ја искористија ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во интервјуто за Балканс пост, д-р Олси Јазеџи, историчар кој е специјализиран за историјата на исламот, национализам и верска реформација во Југоисточна ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Барселона традиционално на стартот на секоја нова година им овозможува на фановите да бидат присутни на тренингот на првиот тим, а денеска на Мини Естади ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Артуро Видал ја искористи предновогодишната пауза во Примера за да го посети родниот Чиле и да ужива во сонцето, па ја искористи и можноста да испрати неколку ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Артуро Видал немаше најдобра 2018 година, откако по трансферот во Барселона налета на многу фрустрации со тренерот Ернесто Валверде, и Чилеанецот ја заврши ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Куќа готова за само шест часа која чини помалку од 29.000 евра – дали е ова можно? Ова е можеби иднината на градењето нови домови – се работи за брза и лесна ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Чилеанскиот репрезентативец, Артуро Видал пред почетокот на оваа сезона ја засили екипата на Барселона, но иксусниот фудбалер немаше посакуван старт на „Камп ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Светската организација за заштита на дивиот свет (WWF) го поддржува усвојувањето на Регулативата за спроведување на Париската спогодба на Конференцијата за ...
  сите 7 | | | веќе видена