Видал

  во

  Фудбалерите на Барселона вчера ги започнаа припремите за новата сезона додека на одмор се уште се фудбалерите кои имаа обврски за своите репрезентации на Копа ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Барселона и понатаму не го комплетираше тимот за следната сезона, иако пристигнаа Де Јонг и Гризман, шпанските медиуми се занимаваат со дилемите кои Валверде ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Барселона дефинитивно е клубот кој најмногу потроши на нови играчи во изминативе пет години. Шпанскиот првак со трансферот на Антоан Гриезман вчера беа ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Аргентина во крајно тензичен натпревар го победи Чиле со 2:1 и го освои третото место на Копа Америка, а бидејќи првично во фокусот се најде клинчот кој го ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Аргентина со 2-1 го победи Чиле во малото финале на Копа Америка и го освои третото место на континенталниот турнир. Јужна Америка Селекторот на Аргентина ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Аргентина го освои третото утешно место на Копа Америка откако го победи Чиле со 2-1, Меси заработи црвен картон, Чиле играше без Медел по „дуелот“ со ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Аргентина со 2-1 го доби натпреварот против Чиле за кој двете селекции велеа дека не им е многу важен, но со оглед на случувањата во првото полувреме, не беше ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Аргентина го освои третото место на Копа Америка откако во вечерашното „мало финале“ славеше над Чиле со 2-1. Репризата од последното финале на Копа Америка ќе ...
  сите 119 | | | веќе видена