Ви

  во

  Македонскиот премиер, Зоран Заев денеска на владина прес-конференција изјави дека партијата СДСМ чиј лидер е тој, скенира десетина кандидати меѓу кои еден ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Кога ќе барате личност со која сакате да го поминете остатокот од животот, потребно е да обрнете внимание само на овие две работи! Правило број 1. Од самиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бидејќи насмевката е најверојатно најуниверзална категорија на говорот на телото, како и најпозитивен израз на лицето, би било корисно да ја обработиме ...
  | | веќе видена

  Еуген Цами, вршител на должноста градоначалник на Дебар на денешната средба со новинарите изјави дека неговото разрешување од страна на Советот на општната е ...
  сите 6 | | | веќе видена

  По повод спектакуларниот, но и прилично невкусен и на моменти урнебесен дочек на Владимир Путин во Белград, "New York Times" снимил интересна репортажа. Во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пописот на населението кој треба да се одржи во 2020 година, како што изгледа нема да стави крај на дебатата во врска со процентот на застапеност на Албанците ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Жестока дебата во „Клик Плус“ меѓу заменик директорот на ЕЛЕМ, Фатмир Лимани и Хамди Сулејмани од иницијативата „Да ја спасиме Попова Шапка“. Лимани тврди дека ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во присуство на тричлена комисија во просториите на Халкбанк АД Скопје, по случаен избор по електронски пат беше извлечен Дарко Новак од Струга како добитник ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Околу 300 милиони денари ќе и’ бидат потребни на Државната изборна комисија за да ги спроведе претстојните претседателски избори. Ова истовремено, се првите ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Инсајдер продукција од Србија реагира дека македонската телевизија 1ТВ неовластено го користи логото на емисијата во проектот Македонски инсајдер и најавува ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Еуген Цами, вршител на должноста градоначалник на Дебар на денешната средба со новинарите изјави дека неговото разрешување од страна на Советот на општната е ...
  сите 6 | | | веќе видена