Вевчани

  во

  Тие вечерва ги посетија домовите на охридските пратеници Сашо Василевски и Љубен Арнаудов, на кои им го предадоа писмото во кое се апелира од нив како народни ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Припадниците на Движењето против уставните промени „Македонија Блокира“ како што и најавија вечерва продолжија со доставување протестни писма до пратениците на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Движењето им достави протестни писма на пратениците Василевски и Арнаудов. Припадниците на Движењето против уставните промени „Македонија Блокира“,синоќа ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Сашо Василевски, исклучениот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ кој гласаше за отворање на уставните измени, ја пречека поворката на „Македонија Блокира“ пред неговиот дом ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Тие вечерва ги посетија домовите на охридските пратеници Сашо Василевски и Љубен Арнаудов, на кои им го предадоа писмото во кое се апелира од нив како народни ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Припадниците на Движењето против уставните промени „Македонија Блокира“ како што и најавија вечерва продолжија со доставување протестни писма до пратениците на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Припадниците на Движењето против уставните промени „Македонија Блокира” како што и најавија вечерва продолжија со доставување протестни писма до пратениците на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Припадниците на Движењето против уставните промени „Македонија Блокира" како што и најавија вечерва продолжија со доставување протестни писма до пратениците на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Охрид, 10. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Членовите на Граѓанската иницијатива „Македонија блокира“, денес во Охрид ќе организираат протести пред домовите на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  В сабота (10 ноември) граѓанската иницијатива „Македонија блокира“, на која ѝ се придружија повеќе организации заедно со политичката партија Единствена ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Во сабота (10. ноември) граѓанската иницијатива „Македонија блокира“ на која и се придружија повеќе организации заедно со политичката партија Единствена ...
  сите 61 | | | веќе видена

  В сабота (10 ноември) граѓанската иницијатива „Македонија блокира“, на која ѝ се придружија повеќе организации заедно со политичката партија Единствена ...
  сите 61 | | | веќе видена

  „Груевски купува денови на слобода“ – со ваков наслов Независен ја објаснува ситуацијата околу правните игри на адвокатскиот тим на Груевски за да го ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Дорис Пак, претседател на асоцијацијата на жени во Европската народна партија (ЕПП), на својот Твитер профил синоќа Твитна дека ЕПП не смее да го толерира ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија- блокира“ синоќа во рамките на народниот собир во Вевчани ...
  сите 63 | | | веќе видена