Вестбрук

  во

  Ѕвездата на Хјустон Рокетс, Расел Вестбрук се огласи по повод актуелната ситуација во САД и протестите против расизам. Откако Џорџ Флојд беше убиен од страна ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Првиот човек на Хјустон, Тилман Фертита, рече дека првите две sвезди на неговиот тим го заслужуваат прстенот во НБА. Семејството Фертита е едно од најбогатите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Расел Вестбрук актуелната состојба во САД и секојдневните протести поради расизмот и полициската бруталност по убоството на Џорџ Флојд, го натераа на кратко да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Џејмс Харден во 2012 година да не биде во сенка на Расел Вестбрук и Кевин Дурант од Оклахома сити тандер се пресели во Хјустон рокетс. Со доаѓањето во Хјустон, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Расел Вестбрук како 10-годишно момче бил член на еден од кошаркарските кампови што ги организираше славниот Мајкл Џордан, а раскажува како останал без ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Кошаркарот на Хјустон, Расел Вестбрук беше гостин во „Вечерно шоу со Џими Фелон“, каде соопшти дека може да игра во случај на продолжување на сезоната во НБА ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Кошаркарот на Хјустон, Расел Вестбрук беше гостин во „Вечерно шоу со Џими Фелон“, каде соопшти дека може да игра во случај на продолжување на сезоната во НБА ...
  сите 23 | | | веќе видена

   Љубовниот живот на Дрејк често е тема на разговор. Пејачот редовно ги краси насловните за неговите достигнувања, но и за сите гласини кои кружат во врска со ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Расел Вестбрук веднаш реагираше со донација на 650 компјутери за најсиромашните семејства во Хјустон и им овозможи на децата од најзагрозените категории ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Една од најголемите кошаркарски ѕвезди на денешницата, Расел Вестбрук, ја покажа и хуманата страна. Играчот на Хјустон рокетс купи и донираше 650 ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Нема никави активности и возбудувања во НБА лигата веќе подолго време, а причината за тоа е добро позната-проблемот со коронавирусот. Кога ќе продолжи оваа ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Расел Весбрук и Џејмс Харден повторно во ист дрес. Популарната „Брада“ го избрка Крис Пол. „Земјотрес “  во НБА, ол стар ѕвездата Расел Вестбрук е нов член на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Индијана пејсерс – Бостон селтикс (НБА, 00 часот) Пејсерс успешно ја завршија серијата од пет гостувања, со победа против одличниот тим на Далас и со биланс од ...
  сите 38 | | | веќе видена