Веспрем

  во

  Завршницата на групната фаза во Лигата на шампионите донесе неколку претумбации на табелата и со истите се дозна распоредот на двојките кои ќе ги гледаме во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Македонскиот првак и бранителот на титулата во СЕХА лигата, Вардар, заедно со хрватските претставници ППД Загреб и Нексе, како и белоруски Мешков Брест се ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Заокружувањето на групната фаза од Лигата на шампионите е пригоден момент и за статистичка анализа на оствареното, како на тимски, така и на индивидуален план ...
  сите 5 | | | веќе видена