Веспрем

  во

  Поранешниот голман на Вардар, Арпад Штербик од овааа сезона повторно е дел од тимот на Веспрем, тим кој бележи доста променливи резултати во актуелнава ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Конечно вистинскиот Веспрем, конечно победа за унгарскиот ракометен гигант. Настрада Кристијанштад со 36-27, во 8 коло во групата во Лигата на шампиони. Тимот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Конечно вистинскиот Веспрем, конечно победа за унгарскиот ракометен гигант. Настрада Кристијанштад со 36-27, во 8 коло во групата во Лигата на шампиони. Тимот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Актуелниот ракометен европски шампион, Монпелје конечно ја забележа првата сезонска победа во Лигата на шампионите и тоа над бундеслигашот Рајн Некар Левен ...
  сите 8 | | | веќе видена