Весна

  во

  Разговаравме со Весна Иваноска, генерален менаџер на СЕАВУС Едукативен и развоен центар, еден од трите правни субјекти што доби финансиска поддршка од Фондот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Речиси истовремено додека претседателот Христијан Мицкоски го повторуваше ставот дека, доколку биде исполнет цензусот на референдумот и мнозинството граѓани го ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Директорката на Музеј галеријата, Весна Ѓорѓиева информира за МИА дека работите се во финална фаза. Проектот го спроведуваат во соработка со градоначалникот и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Досега десетина пратеници на ВМРО-ДПМНЕ со изјави на своите официјални фејсбук-профили се изјаснија дека нема да гласаат за уставните промени предвидени со ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Досега десетина пратеници на ВМРО-ДПМНЕ со изјави на своите официјални фејсбук-профили се изјаснија дека нема да гласаат за уставните промени предвидени со ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден и доцна синојка, 14 актуелни пратеници од ВМРО-ДПМЕ се изјаснија преку фејсбук статуси дека нема да гласаат во Собранието на ...
  сите 92 | | | веќе видена

  И пратеничката Весна-Дамчевска-Илиевска излезе со став дека нема да поддржи уставни измени во Собранието на Република Македонија. „- Почитувани, Како народен ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Лидери од регионот, како и европратеници, денеска во Скопје учествуваат на форумот на Либералната мрежа на Југоисточна Европа (ЛИБСЕЕН) по повод ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Претстојниот референдум е историска пресвртница за Македонија но и за целиот регион. Мојата порака е излезете на референдум и гласајте „За“ за иднина на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Претстојниот референдум е историска пресвртница за Македонија но и за целиот регион. Мојата порака е излезете на референдум и гласајте „За“ за иднина на ...
  сите 40 | | | веќе видена