Верушевски

  во

  Еден од обвинетите за 27 април Александар Василевски Нинџа кој беше осуден на 8 години казна затвор за терористочко побара куќен притвор, истакнувајќи дека ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Така денеска на судењето за случајот Тврдина – Таргет кој се однесува на масовното прислушување сведочеше Костовски. Меѓу разговорите кои ги експортирале, рече ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Во продолжение, по кратката пауза, во Кривичен суд на рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“, денеска се презентираа докази од хард дискот одземен од службениот ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Во продолжение, по кратката пауза, во Кривичен суд на „Таргет-Тврдина”, денеска се презентираа докази од хард дискот одземен од службениот комјутер на сведокот ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Свиркачот на МВР Звонко Костовски, кој денеска сведочеше во случајот „Таргет-Тврдина“, рече дека заедно со неговиот колега од УБК успеале да изнесат помалку од ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Со сведочење на свиркачот Звонко Костовски во Кривичниот суд денеска на пладне продолжи рочиштето за предметот Таргет-Тврдина на СЈО. Во предметот ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Овие материјали потоа му ги дале на Зоран Верушевски, кој пак ги предаде на тогашниот  лидер на СДСМ, Зоран Заев. Ова на денешното судско рочиште за случајот ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Со сведочење на свиркачот Звонко Костовски во Кривичниот суд денеска на пладне продолжи рочиштето за предметот Таргет-Тврдина на СЈО. Во предметот ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Со сведочење на свиркачот Звонко Костовски во Кривичниот суд денеска на пладне продолжи рочиштето за предметот Таргет-Тврдина на СЈО. Во предметот ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Со сведочење на свиркачот Звонко Костовски во Кривичниот суд денеска на пладне продолжи рочиштето за предметот Таргет-Тврдина на СЈО. Во предметот ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Со сведочење на свиркачот Звонко Костовски во Кривичниот суд денеска на пладне продолжи рочиштето за предметот Таргет-Тврдина на СЈО. Во предметот ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Со сведочење на свиркачот Звонко Костовски во Кривичниот суд денеска на пладне продолжи рочиштето за предметот Таргет-Тврдина на СЈО. Во предметот ...
  сите 59 | | | веќе видена