Вернер

  во

  Големо признаение за Роберт Левандовски, напаѓачот на Баерн Минхен и најдобриот голгетер во Бундеслигата за штотуку завршената сезона, во која “баварците“ ја ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Иако се шпекулираше дека новата дестинација на Алкантара ќе биде Ливерпул, се чини дека „црвените“ повторно ќе доживеат разочарување како што беше во случајот ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Тимо Вернер отиде во Челзи, но РБ Лајпциг најде негова замена. Не се потроши многу, всушност „инвестираше“ во братскиот клуб Салцбург. Од таму за 15 милиони ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Лондонските „сини“ и натаму покажуваат интерес за обезбедување на услугите на еден од најдобрите играчи на Баер Леверкузен. Челси (кој претходно ги ангажираше ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Челси и Тами Абрахам се во преговори околу можноста обете страни да се договорат за продолжување на соработката на подолг период, актуелниот договор на младиот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Челзи на трансфер листата изгледа ставил дури шестмина играчи. Френк Лампард ги воодушеви навивачите во сезоната во која мораше да се потпре на играчите само ...
  сите 15 | | | веќе видена