Вердер

  во

  Откако Волфсбург и Херта одиграа нерешено 2:2, актуелниот германски шампион Баерн со победата од 3:1 над Баер Леверкузен остана единствен со три победи по три ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Актуелниот германски фудбалски шампион минхенски Баерн беше супериорен во последниот меч од саботната програма во второто коло на Бинелсигата, и славеше со 3:0 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Интересни натпревари беа одиграни попладнево во Бундес лигата. За разлика од некои претходни, Волфсбург одлично ја започна оваа сезона. Денес овој тим го ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Вчера во повеќето првенства во Европа беше последен ден од преодниот рок, кој донесе неколку интересни трансфери. Меѓутоа со оглед на фактот дека во англиската ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Турскиот репрезентативец, Нури Сахин пред неколку години беше еден од најбараните фудбалери на светот и направи трансфер во Реал Мадрид. Плејмејкерот блесна во ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Турскиот репрезентативец, Нури Сахин пред неколку години беше еден од најбараните фудбалери на светот и направи трансфер во Реал Мадрид. Плејмејкерот блесна во ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Со натпреварот меѓу Баерн и Хофенхајм на „Алианц Арена“ во петокот вечерта започна германското фудбалско првенство, а бранителот на титулата стартуваше со ...
  сите 12 | | | веќе видена

  82’ минута од мечот на 1/32 финалето на Купот на Германија. Хановер го водел Карлсруе со 0:4 и тогаш тренерот на гостите Андре Брајтенрајтер во игра го пуштил ...
  сите 2 | | | веќе видена