Венизелос

  во

  Властите во Грција соопштија дека пожарот на феибродот кој го поврзува континенталното копно со островот Крит е изгаснат по повеќе од три дена горење во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Веќе 24 часа, противпожарната служба на Грција се обидува комплетно да го изгаси пожарот во гаражата на бродот „Елефтериос Венизелос“. Како што јави ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Веќе 24 часа, противпожарната служба на Грција се обидува комплетно да го изгаси пожарот во гаражата на бродот „Елефтериос Венизелос“. Како што јави ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Патничкиот брод „Елефтериос венизелос“, кој пловел кон островот крит, се вратил во Пиреја, од каде што отпловил. Капетанот на бродот и кажал на крајбрежната ...
  сите 50 | | | веќе видена