Венгер

  во

  Поранешниот легендарен голман на Арсенал, Дејвид Симан истакна дека верува дека Арсен Венгер би бил идеално решение за клупата на Челси. Медиумите на Островот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Маурицио Сари се наоѓа на излезни врати од лондонски Челзи. Лошата игра и резултатите доведоа до револт помеѓу навивачите на лондонскиот клуб и се поголем е ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо и Арсен Венгер се двајца тренери чии имиња сигурно ќе влезат во историјата како едни од најдобрите во оваа ера на фудбалот, но сите оние кои ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Иако често беа во војна во минатото, Жозе Мурињо вели дека Арсен Венгер е еден од најдобрите тренери во историјата. Англија Чести беа војните меѓу Мурињо и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо и Арсен Венгер се двајца тренери чии имиња сигурно ќе влезат во историјата како едни од најдобрите во оваа ера на фудбалот, но сите оние кои ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ ја доби престижната титула на најдобар спортист минатата година, на свеченоста во Монте Карло. Ѓоковиќ ја доби наградата ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ ја доби престижната титула на најдобар спортист минатата година, на свеченоста во Монте Карло. Ѓоковиќ ја доби наградата ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Бившиот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер смета дека Јувентус направил одлична трансфер операција со ангажманот на Арон Рамзи. Францускиот стратег одлично го ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Бившиот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер смета дека Јувентус направил одлична трансфер операција со ангажманот на Арон Рамзи. Францускиот стратег одлично го ...
  сите 10 | | | веќе видена