Венгер

  во

  Информацијата дека досегашниот извршен директор на Арсенал, Иван Газидис, решил да прифати висока функција во Милан донесе различни реакции меѓу фановите на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Според островските медиуми играчот за врска на Севиља, Евер Банега е мета на Арсенал за наредниот преоден рок. Арсен Венгер си замина, но Арсенал и оваа сезона ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пер Мертесакер стави крај на својата играчка кариера по завршувањето на минатогодишната сезона во Премиер лигата, одлука која искусниот германски стручњак ја ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Бурното лето на Милан продолжува со есен која ветува многу во однос на промените во клубот. Откако пред почетокот на оваа сезона клубот го промени ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Шпанскиот стратег, Унаи Емери ова лето пристигна на клупата на Арсенал откако што Арсен Венгер по 22 години одлучи дека е време да го напушти лондонскиот клуб. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Италијанскиот клуб ја завршува работата на два фроната, состанокот во Лондон поминал успешно. Изгледа работите се завршени, Иван Газидис ќе го засли Милан. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Шпанскиот фудбалер, Санти Казорла по речиси две години конечно се врати на теренот и во дресот на Виљареал, каде што ова лето пристигна како слободен играч. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Роберт Пирес цели шест години го носеше дресот на Арсенал и беше дел од незаборавната и непобедлива генерација на фудбалери која ја предводеше Арсен Венгер, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најугледните и најтрофејните европски тренери побарале од УЕФА укинување на правилото „гол во гости“, односно предноста која ја добива екипата поради ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Легендарниот француски фудбалер, Роберт Пирес се прослави носејќи го дресот на Арсенал каде што пристигна во 2000 година од Марсеј кој тоа лето доби понуди од ...
  сите 4 | | | веќе видена