Венера

  во

  Оваа седмица планетата Меркур го напушта знакот Девица за да влезе во Лав – огнените знаци ќе бидат привилегирани, додека проблеми на работното место може да ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Кон „Која е Ева?“ во режија на Пиа Хелентајл, сценарио на Пиа Хелентал и Џорџија Малатраси, кинематографија на Јанис Мацух. Ева Коле е андерграунд блогерка, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Животот на Цеца Ражнатовиќ постојано е под лупата на јавноста. Секој нејзин чекор со внимание се следи. Што прави, со кого се дружи, каде излегува и со кого ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Животот на Цеца Ражнатовиќ постојано е под лупата на јавноста. Секој нејзин чекор со внимание се следи. Што прави, со кого се дружи, каде излегува и со кого ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Астрологијата нуди совети и за здравјето. Луѓето без разлика дали веруваат или не во астрололозите и астролошките предвидувања и совети, речиси секогаш сакаат ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Во престојната седмица Венера ќе го напушти знакот Лав и ќе влезе во знакот Девица – се предвидуваат денови полни со љубов и страст за Девиците и за сите ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Полната месечина во Водолија настапува на 15 август. Се случуваат важни трансформации па нешто морате да отфрлите од минатото за да можете да одите напред и да ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Полната месечина во Водолија настапува на 15 август. Се случуваат важни трансформации па нешто морате да отфрлите од минатото за да можете да одите напред и да ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Овен (21.03 – 20.04) За некои моментални настани и случувања ќе треба да одлучите колку ви значат, но и што треба да научите од нив. Ќе бидете чувствителни на ...
  сите 223 | | | веќе видена

  Денеска на 14 август 2019 година, во село Глобочени, општина Пустец, областа Мала Преспа, се одбележа 105 години од раѓањето на Стерјо Спасе. Обраќање имаше ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Полната месечина во водолија настапува на 15 август. Се случуваат важни трансформации па нешто морате да отфрлите од минатото за да можете да одите напред и да ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Овен Вашето тело повеќе не може да го издржи напорот. Веројатно вашата работохоличност ќе се одрази на вашата состојба. Поради прекувременото работење, ќе ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Овен (21.03 – 20.04) Вашето тело повеќе не може да го издржи напорот. Веројатно вашата работохоличност ќе се одрази на вашата состојба. Поради прекувременото ...
  сите 195 | | | веќе видена

  Летото е познато по љубовните авантури, но кога станува збор за следните три хороскопски знаци – тие ќе го имаат најдоброто лето досега! Овен: Флертувате ...
  сите 127 | | | веќе видена

  На археолошкиот локалитет на подрачјето на Витково, кај Александровац, благодарение на повеќегодишниот труд на ентузијасти од музејот, вчера археологот Сања ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Полната месечина во Водолија настапува на 15 август. Се случуваат важни трансформации па нешто морате да отфрлите од минатото за да можете да одите напред и да ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Минатата недела во Хотел Неда, во Галичник, Друштвото на македонци во Романија одржа седумдневен летен камп, со креативна работилница за деца. Десет дечиња ...
  сите 5 | | | веќе видена