Венецуела

  во

  Врховниот суд на Венецуела го прогласи за нелегитимно раководството на Парламентот што е единствената државна институција под контрола на опозицијата и не го ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Врховниот суд на Венецуела го прогласи за нелегитимно раководтсвото на Парламентот што е единствената државна институција под контрола на опозицијата и не го ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Венецуелското Министерство за надворешни работи го обвини соседниот Еквадор за ксенофобија откако властите на Еквадор започнаа со сторги мерки против ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Врховниот суд на Венецуела го прогласи за нелегитимно раководтсвото на Парламентот што е единствената државна институција под контрола на опозицијата и не го ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Венецуелското Министерство за надворешни работи го обвини соседниот Еквадор за ксенофобија откако властите на Еквадор започнаа со сторги мерки против ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Врховниот суд на Венецуела го прогласи за нелегитимно раководтсвото на Парламентот што е единствената државна институција под контрола на опозицијата и не го ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Родриго Силва де Гоес одигра нов извонреден меч, а во Реал Мадрид мора да се задоволни што успеаја да го купат извoнредниот фудбалски талент на Сантос за сума ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Венецуелското Министерство за надворешни работи го обвини соседниот Еквадор за ксенофобија откако властите на Еквадор започнаа со сторги мерки против ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Врховниот суд на Венецуела го прогласи за нелегитимно раководството на Парламентот што е единствената државна институција под контрола на опозицијата и не го ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Сигурно се сеќавате на Ранду, човекот кој го водеше циркузот и фрлаше ножеви во популарната серија Касандра, но како изгледа денес? Касандра беше неговата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Телевизиската новела ''Злобница'' во деведесеттите години беше една од најпопуларните, а за актерката која го играше главниот лик во серијата, Габи Шпаниќ на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најмалку 21 лице загинаа, а 68 се повредени синоќа при експлозија на автомобил-бомба во дворот на Полициска академија во колумбискиот главен град Богота. Како ...
  сите 23 | | | веќе видена