Вембли

  во

  УЕФА ги потврди шеширите за групната фаза на ЕП 2020 пред ждрепката, која ќе биде извлечена на 30 ноември. Вреди да се одбележи дека сигурно некои од големите ...
  сите 160 | | | веќе видена

  УЕФА ги потврди шеширите за групната фаза на ЕП 2020 пред ждрепката, која ќе биде извлечена на 30 ноември. Вреди да се одбележи дека сигурно некои од големите ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Фудбалската легенда на Андора, дефанзивецот Илдефонс Лима, постави светски рекорд по должина на играње за репрезентација. Тој дебито за својата земја го имаше ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Соиграчот на Енис Барди од Леванте, Никола Вукчевиќ, изјави дека за првпат во животот се срами што воопшто бил на фудбалски терен по дебаклот на Црна Гора на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Англија, Герет Саутгејт не го криеше разочарувањето по вчерашниот натпревар со Црна Гора и убедливата победа од 7:0. „Гордиот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Англија, Герет Саутгејт не го криеше разочарувањето по вчерашниот натпревар со Црна Гора и убедливата победа од 7:0. „Гордиот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Дваесетина минути ја делеа фудбалската репрезентација на Косово од апсолутно неверојатен подвиг, три бода и многу близу до пласман на Европско првенство од прв ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Тренерот на Англија, Герет Саутгејт не го криеше задоволството по победата на „Вембли“ со 7:0 над Црна Гора. Тоа беше успехот што го запечати пласманот на ...
  сите 385 | | | веќе видена

  Рахим Стерлинг застана во заштита на Џо Гомес и им објасни на навивачите на Англија дека тој е виновен за инцидентот на еден од последните тренинзи на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Тренерот на Англија, Герет Саутгејт не го криеше задоволството по победата на „Вембли“ со 7:0 над Црна Гора. Тоа беше успехот што го запечати пласманот на ...
  сите 385 | | | веќе видена

  Чешка се пласираше на Европското првенство откако го совлада Косово пред своите фанови со 2-1, Англија и Португалија забележаа убедливи победи над Црна Гора, ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Чешка се пласираше на Европското првенство откако го совлада Косово пред своите фанови со 2-1, Англија и Португалија забележаа убедливи победи над Црна Гора, ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Матија Шаркиќ го живее сонот, а ако брани утре на „Вембли“ за Црна Гора против Англија ќе доживее невидена трансформација. Од деби за Стратфорд, пред една ...
  сите 3 | | | веќе видена