Вељаноски

  во

  И Миле Јанакиески, поранешниот министер за транспорт и врски, се бранел со молчење кога од куќен притвор бил додведен на сослишивање во јавното обвинителство ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Нецели две минути траеше транспортот на поранешниот министер Миле Јанакиески, од едниот суд до другиот каде што е канцеларијата на Oбвинителството за ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Го донесоа од судење да биде испрашан во обвинителството за организиран криминал, а барал прво да ги види доказите. И поранешниот министер за транспорт за ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Околу триесетина минути траеше распитот на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески во Обвинителството за организиран криминал и корупција ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Осомничениот организатор на насилниот упад во Собранието на 27 април 2017 година Миле Јанакиески по денешното судење како нарачател на насилствата во Општина ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Околу триесетина минути траеше распитот на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески во Обвинителството за организиран криминал и корупција ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Тој е осомничен дека го организирал упадот во законодавниот дом. Во февруари на Јанакиески му беше определен куќен притвор поради опасност од бегство и ...
  сите 93 | | | веќе видена