Велешкиот

  во

  За поранешниот судија и претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски, кого Судски совет во декември лани го разреши од судиската функција, Основен суд ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Од МВР официјално не кажуваат кои се причините, но јасно е дека станува збор за објави во кои се повикува на гласачкото да се пречкрта зборот северна. Од ...
  сите 64 | | | веќе видена

  МВР распиша национална потерница за бившиот претседателот на кривичен суд Владимир Панчевски, во официјална изјава за јавноста информираат од ресорното ...
  сите 64 | | | веќе видена

  На интернет страницата на Министерството за внатрешни работи (МВР) во делот потерници преку распишана национална потерница се бара поранешниот судија и ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Распишана е потерница за екс претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски. Ова го потврди министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на денешната ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Полицијата трага по Владимир Панчевски, поранешниот претседател на Кривичниот суд. За него е издаден налог за апсење, откако во текот на вчерашниот ден ...
  | | веќе видена | слични

  Полицијата не го пронајде поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски во неговиот дом, откако велешкиот суд издаде наредба за негово ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Велешкиот суд вчера му определи притвор на експретседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски откако наводно не се појавил на денешното рочиште а не бил ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Велешкиот суд вчера му одреди 30 дневен притвор на поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, но потрагата на полицијата по него засега е ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Триесетдневен притвор му одреди велешкиот суд на поранешниот претседател на кривичниот суд, Владимир Панчевски, поради тоа што не се појавил на рочиште за ...
  сите 64 | | | веќе видена

  ОДРЕДЕН МУ Е ПРИТВОР НА ВЛАДИМИР ПАНЧЕВСКИ Велешкиот суд денеска му одреди 30 дена притвор на поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски. ...
  сите 64 | | | веќе видена