Велес

  во

  По кратко боледување денеска на 65-годишна возраст почина поранешниот претседател на Црвениот крст на Република Македонија д-р Милчо Трајков. Трајков беше ...
  сите 55 | | | веќе видена

  21 годишна девојка во Велес била силувана, информира МВР. – Во СВР Велес пријавено е дека завчера околу 23.30 часот на место викано „Спомен Костурница“ во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Триесет и четири годишен маж силувал 21-годишна девојка во Велес. Инцидентот, како што информираше СВР Велес се случил во вторникот вечерта околу 23:30 часот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Трајков беше претседател на Црвениот крст на Република Македонија од 2008 до 2017 година. Како долгогодишен волонтер од 80-тите години на минатиот век активно ...
  сите 55 | | | веќе видена

  По кратко боледување денеска на 65-годишна возраст почина поранешниот претседател на Црвениот крст на Република Македонија д-р Милчо Трајков. Трајков беше ...
  сите 55 | | | веќе видена

  По кратко боледување денеска на 65-годишна возраст почина поранешниот претседател на Црвениот крст на Република Македонија д-р Милчо Трајков. Трајков беше ...
  сите 55 | | | веќе видена

  По кратко боледување денеска на 65-годишна возраст почина поранешниот претседател на Црвениот крст на Република Македонија д-р Милчо Трајков.Трајков беше ...
  сите 55 | | | веќе видена