Велес

  во

  Неколку кризни ситуации со повеќеслоен карактер што се случија во регионот сосема јасно укажуваат дека Западен Балкан минува низ нестабилна политичка година. ...
  | | веќе видена

  Во текот на месец февруари, регистрирани се вкупно пет нови случаи на ХИВ/СИДА и еден смртен случај од СИДА кај претходно евидентирано лице (од возрасната ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во текот на месец февруари, регистрирани се вкупно 5 нови случаи на ХИВ/СИДА и еден смртен случај од СИДА кај претходно евидентирано лице (од возрасната група ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози.Од 21.03.2019 на регионалниот патен правец Р1103 Неготино – Лакавица се извршуваат работи ...
  сите 38 | | | веќе видена

  На денешен ден во 1902 година Загинал Методи Патчев, македонски револуционер, учесник во македонското револуционерно движење, член, раководител и војвода на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Според народните верувања ова место се посетува за здравје и среќа, а можете и да проверите колку сте грешни. Во близина на Велес, над утоката на реката ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Противпожарните екипи се постојано на терен и не можат да стигнат да ги изгаснат пожарите, а веќе нови се шират низ многу места во земјава. Покрај вчерашните ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Здружението Афористичка репрезентација на Македонија (АРМ) ги прогласи најдобрите творби на отворениот конкурс на тема „Политикоманија“, што беше распишан во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Здружението Афористичка репрезентација на Македонија (АРМ) ги прогласи најдобрите творби на отворениот конкурс на тема „Политикоманија“, што беше распишан во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Вчера во 15,20 часот било пријавено дека покрај брегот на Охридското Езеро, помеѓу Струга и с.Калишта, настанал пожар при што опожарена била трска. Од страна ...
  сите 66 | | | веќе видена