Велес

  во

  Шеесет и едногодишна жена го загуби животот, а тригодишно девојче е тешко повредено синоќа кога во нив удрило комбе на булеварот „Србија“ во Скопје. МВР ...
  сите 59 | | | веќе видена

  61-годишната скопјанка В.Т., која вчера вечер, на булевар „Србија“, во скопската населба Аеродром беше прегазена од комбе заедно со нејзината 3-годишна внука, ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Функционери на ВМРО-ДПМНЕ веќе почнаа со јавни изјави дека ќе гласаат на рефередумот и дека се против бојкот. А приврзаници на бојкотот се најдоа во анализа на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во општата болница во Велес повторно е ставен во функција апаратот за компјутерска томографија, кој не работеше една година. Апаратот во болницата беше набавен ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Бабата не го издржала ударот и им подлегнала на повредите 15 минути по 22 часот.Сообраќајна незгода се случи синоќа во скопско Ново Лисиче на Булеварот Србија ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Бабата не го издржала ударот и им подлегнала на повредите 15 минути по 22 часот. Сообраќајна незгода се случи синоќа во скопско Ново Лисиче на Булеварот Србија ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Во општата болница во Велес повторно е ставен во функција апаратот за компјутерска томографија, кој не работеше една година. Апаратот во болницата беше набавен ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Помалку од три часа по тешката сообраќајна несреќа на булеварот „Србија“ во скопската населба Ново Лисиче, што синоќа ја потресе јавноста, почина повредената ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Вчера околу 20,05 часот во Секторот за внатрешни Скопје било пријавено дека на булевар „Србија“ товарно моторно возило „Пежо Партнер“ со велешки регистерски ...
  сите 59 | | | веќе видена

  По сообраќајната несреќа што синоќа се случи во Аеродром, кога со автомобил на пешачки премин беа удрени баба, дедо и нивното внуче, утринава стигна ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Синоќа околу 20 часот на булевар „Србија“ се случила тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице, а тригодишно девојче било повредено. ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Во општата болница во Велес повторно е ставен во функција апаратот за компјутерска томографија, кој не работеше една година. Апаратот во болницата беше набавен ...
  сите 21 | | | веќе видена