Велес

  во

  Според досега е обработеното: Гордана Силјановска има 280.582, Стево Пендаровски 273.421, а Блерим Река 55.161 глас. Неважечки се 25.756 гласачки ливчиња. ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Радувај се Македонија, ненародната власт е на колена, правдата доаѓа, готови се, ВМРО-ДПМНЕ победува, народот победува, Гордана Силјановска Давкова е изборот ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Со информација дека од 43 проценти обработени гласачки ливчиња од вкупниот број на гласачи кои денес излегоа на првиот круг од претседателските избори, нивниот ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Неофицијалните информации од опозициската партија за досега обработените речиси 44,5 отсто покажуваат дека кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ води со околу две илјади ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Радувај се Македонија, ненародната власт е на колена, правдата доаѓа, готови се, ВМРО-ДПМНЕ победува, народот победува, Гордана Силјановска Давкова е изборот ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Со скандирање ,,ВМРО-ДПМНЕ”, ,,Македонија” и ,,Правдата победува” членовите на ВМРО-ДПМНЕ го пречекаа генералниот секретар Игор Јанушев во прес центарот на ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Уште една општина избра жена за пртседателка. Според податоците на Република, Гордана Силјановска Давкова, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, однесе сигурна победа и во ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Радувај се Македонија, ненародната власт е на колена, правдата доаѓа, готови се, ВМРО-ДПМНЕ победува, народот победува, Гордана Силјановска Давкова е изборот ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Според информациите кои ни пристигнуваат од штабот на ВМРО-ДПМНЕ од 43% обработени резултати Силјановска Давкова има освоено 151.444, Стево Пендаровски 150.669 ...
  сите 266 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ Игор Јанушев на прес конференција кажа дека на изборите победува нивниот кандидат за претседател Гордана Силјановска ...
  сите 77 | | | веќе видена

  ВМРО – ДПМНЕ победува, народот ја избра Гордана, против народот не се може, вечерва победува Македонија проив Северна, водиме во огромен број општини, рече ...
  сите 77 | | | веќе видена