Веќе

  во

  Сашо Мијалков во затворот Шутка е сместен во обична ќелија со други притворени лица кои не се поврзани со ниеден од предметите на СЈО. „Обвинетото лице Сашо ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Македонија ќе го пречека Косово во полуфиналниот меч од фајналфорот на Лигата на нациите, во март 2020 година. Грузија ќе игра ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Фамозниот американски ловец-бомбардер "F-35" од петтата генерација, кого го бие лош глас поради огромниот број на критични недостатоци, повторно е во центарот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Поранешниот француски пожарникар ги откри последните зборови на принцезата Дајана пред нејзината смрт. Тој проговорил на 20-годишнината од смртта на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Извршителите се жалат на новите тарифи, државата не отстапува од ветеното намалување. Новиот Закон за извршување ќе ги скастри приходите на извршителите за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
  сите 419 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати, кои се главните сили во коалицијата против Хутите во јеменскиот конфликт, денеска соопштија дека ќе издвојат ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Косово лесно се „справи“ со Азербејџан за да стигне до 4:0 победа и да обезбеди влегување во Лига Ц во Лигата на нации на УЕФА, и стана еден од потенцијалните ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Ќе се реконструира и санира испусниот канал „Ѓолаја“ од грчка страна преку кој ќе се регулира нивото на Дојранското Езеро чии водостој последниве години прави ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Италијанската полиција запленила осум луксузни вили во Рим, кои се во сопственост на најозлогласениот мафијашки клан во градот. Градоначалничката на Рим, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Годината на BMW X моделот, достигнува уште еден врв. По претставувањето на првиот BMW X2 и новиот BMW X4, новото издание на оригиналниот BMW X модел е сега ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На денешен ден 1961. година, родена е Надја Команечи, најдобрата гимнастичарка на сите времиња. Кога ќе кажете гимнастика - помислувате на Надја Команечи. ...
  сите 2 | | | веќе видена