Вејд

  во

  Десетгодишно девојче од Вискосин, САД е обвинето за убиство на шестмесечно бебе. Окружниот обвинител, Вејд Њувел изјавил дека девојчето, чии идентитет не сака ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Окружниот обвинител, Вејд Њувел изјавил дека девојчето, чии идентитет не сака да го открие,  му ја скршила главата на шестмесечно бебе, додека била на чување ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сите секогаш бараат брз и едноставен начин на слабеење. Брзите диети лесно не заведуваат со ветувања за брзо губење на вишок килограми, но строгите диети не се ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни девет натпревари. Лос Анџелес Клиперси паднаа во Оклахома која ја запиша втората победа во низа после лошиот старт. ...
  сите 102 | | | веќе видена