Вечерва

  во

  Македонскиот вицепрвак МЗТ Скопје Аеродром вечерва му гостува на поранешниот европски шампион Сплит (19 часот), во меч од 17. коло од АБА2-лигата. Избраниците ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Со спот, во кој македонскиот премиер Зоран Заев се трансформира од ликот на Александар Велики и вели дека веќе никој нема да оспорува дека сме Македонци и ...
  сите 24 | | | веќе видена

  И покрај намерата на претседателот на грчкиот парламент Никос Вуцис за брза ратификација на спогодбата од Преспа, не стивнува шпекулацијата дека опозициската ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Седницата треба да заврши доцна вечерва со гласање на пратениците, иако се најавуваше, опозициската Нова Демократија нема да поднесе предлог за гласање на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Со задоцнување од 15 минути почна вториот и последен ден од расправата на пленарната седница во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, што ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Вториот ден од дебатата за преспанскиот договор, на пленарната седница во грчкиот парламент, ќе биде заокружена доцна вечерва, кога се очекува владата да ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Вториот ден од дебатата за преспанскиот договор, на пленарната седница во грчкиот парламент, ќе биде заокружена доцна вечерва, кога се очекува владата да ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Вториот ден од дебатата за преспанскиот договор, на пленарната седница во грчкиот парламент, ќе биде заокружена доцна вечерва, кога се очекува владата да ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Грчките пратеници вечерва, доцна во ноќта, ќе гласаат за ратификација на Преспанскиот договор со што ќе биде заокружена собраниската дискусија и дебата за ова ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Дебатата за преспанскиот договор, на пленарната седница во грчкиот парламент што се одржува втор ден, ќе биде заокружена доцна вечерва, кога се очекува гласање ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Со задоцнување од 15 минути почна вториот и последен ден од расправата на пленарната седница во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, што ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Вториот ден од дебатата за преспанскиот договор, на пленарната седница во грчкиот парламент, ќе биде заокружена доцна вечерва, кога се очекува владата да ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Со задоцнување од 15 минути почна вториот и последен ден од расправата на пленарната седница во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, што ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Со задоцнување од 15 минути почна вториот и последен ден од расправата на пленарната седница во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, што ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Со задоцнување од 15 минути почна вториот и последен ден од расправата на пленарната седница во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, што ...
  сите 215 | | | веќе видена