Вечерњи

  во

  Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај во интервју за хрватскиот весник „Вечерњи лист“ изјави дека во својата младост бил навивач на двата белградски клубови, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Пред два дена се навршија 11. години откако македонскиот пејач Тоше проески загина во сообраќајна несреќа кај Велика Градишка во Хрватска, а тој и понатаму ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Единаесет години откако Тоше не напушти. Еден од омилените пејачи на овие простори, кој живото го изгуби во страшна сообраќајна несреќа во Нова Градишка, на 26 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонците се традиционално извонредни коњаници, сфатив пред неколку дена одејќи низ Скопје. Тие јаваат гордо како светли везири, романтични како христијански ...
  | | веќе видена

  Спрскиот весник „Блиц“ утринава ја пренесе веста што го потресе целиот регион - почина Милена Дравиќ. Дамата на српското глумиште последните денови воошто не ...
  сите 97 | | | веќе видена