Вечер

  во

  ДУИ одржа собир со граѓаните на Општина Сарај, каде пред граѓаните на ова општина се даде до знаење дека 30 септември е историски момент што не треба да се ...
  сите 113 | | | веќе видена

  „Еврофест 2018“ година ќе има нова димензија – Чествување за незаборав на Тоше… Фестивалот ќе има две вечери и тоа на 28. и 29. септември а ќе се одржи во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Човекот чија сопруга веќе два пати му простила неверство, потклекна и трет пат, но сега тоа беше за пари. Сексот бил одличен, но тој жали што оваа девојка може ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Културно уметничкото друштво „Илинден“ од Струга, Република Македонија се врати со освоено трето место на меѓународниот фолфклорен фестивал „Балкан фолк“ што ...
  сите 6 | | | веќе видена