Вчера

  во

  Загадувањето на воздухот е на високо ниво низ цела Македонија. Граѓаните буквално-дишат отров. Во скопски Аеродром мириса на киселина и запалени гуми. Во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Илјадници луѓе присуствувале на погребот на градоначалникот на Гдањск, Павел Адамовиќ, кој починал откако бил забоден со нож во текот на хуманитарниот настан ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Во Битола на мерното место Битола 2, Тетово и Струмица е надминат прагот на ПМ10 честичките, се наведува во соопштението на Министерството за животна средина и ...
  сите 81 | | | веќе видена

  По протестот на пазарџиите што се одржа вчера пред Собранието, СДСМ соопшти дека ќе бара одложување на законските измени за пазарџиите.„Пратеничката група на ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Пратеничката групана СДСМ ќе бара одложување на Законот за пазарџии. Од владејачката партија велат дека се залагаат за одложување на спроведувањето на ...
  сите 87 | | | веќе видена

  По протестот на пазарџиите што се одржа вчера пред Собранието, СДСМ соопшти дека ќе бара одложување на законските измени за пазарџиите. „Пратеничката група на ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Вработен во фабриката Железара се здобил со тешки повреди. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 20.26 часот во СВР Скопје, од Ургентниот центар Скопје ...
  сите 58 | | | веќе видена

  На пукањето што се случи вчера околу 17 часот во угостителски објект во Кочани, а во кое едно лице беше рането, претходела расправија. Напаѓачот, кој е под ...
  сите 54 | | | веќе видена