Вчера

  во

  Локалните медиуми пренеле изјава на очевидци дека голема карпа паднала во морето и создала голем бран кој ги потопил малите бродови. Крајбрежната страна на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Дали луѓето кои ја нападнаа телевизиската екипа во Маврово и го спречија новинарот да го снима имотот на Петре Шилегов се членови на СДСМ и блиски луѓе на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Српскиот шеф на дипломатијата Ивица Дачиќ, со одличен гест докажа дека Русија е пријател на Србија. На Твитер се појави фотографија на која тој му дава порадок ...
  сите 48 | | | веќе видена

  На пригодна свеченост во Богота четиринаесет полициски кучиња вчера се испратени во пензија со медали и дипломи, откако неколку години биле вклучени во разни ...
  | | веќе видена

  Три суперавтомобили, супермотоцикл, автомобил на Формула 1, приватен и борбен авион вчера се тркале на технолошкиот фестивал во Истанбул, а како победник, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Албанската полиција разби опасна криминална банда, осомничена за повеќе тешки кривични дела што последните месеци се случија во северниот град Скадар. Уапсени ...
  сите 19 | | | веќе видена

  „Стационарот не е фарма за животни скитници каде што Градот треба да ги чува, рече градоначалникот Петре Шилегов откако вчера САКАМДАКАЖАМ.МК. објави дека ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Бројот на потврдени жртви при потонувањето на фериботот во езерото Викторија во Танзанија достигна 161 лице, соопштија властите. Досега се спасени околу 100 ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Бројот на потврдени жртви при потонувањето на фериботот во езерото Викторија во Танзанија достигна 161 лице, соопштија властите. Досега се спасени околу 100 ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Новата ТВ-серија „Maniac“ вчера имаше премиера на првата епизода и веќе ги освои симпатиите на гледачите. Режисер на серијата е Кери Фукунага, кој ги режираше ...
  сите 6 | | | веќе видена