ВБА

  во

  Канело Алварез му го нанесе првиот пораз во професионалната кариер на Генади Головкин, победувајќи го за шампионските појаси во средна категорија во верзиите ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот напаѓач на Ајакс, Интер и Арсена Нванко Кану, тврди дека неговата фондација спасила 542 животи. Кану основа фондација која помага на децата со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Некогаш најталентираниот напаѓач во Англија, Саидо Бераињо конечно го заврши постот кој траеше две и пол години и постигна погодок. 25 годишниот напаѓач беше ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Некогаш беше сметан за најголем талент на Островот, но потоа се „изгуби“, а вчера постигна гол после – 913 дена! Во натпреварот од второто коло во Лига Купот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  За разлика од претходните, Анличаните оваа година одлучија трансфер периодот да заврши пред почетокот на новата сезона. Така останаа последните часови до ...
  сите 64 | | | веќе видена

  На иницијатива на српскиот претседател Александар Вучиќ, Советот за национална безбедност на Србија претпладнево одржува итна седница поврзана со состојбата во ...
  сите 155 | | | веќе видена

  На иницијатива на српскиот претседател Александар Вучиќ, Советот за национална безбедност на Србија претпладнево одржува итна седница поврзана со состојбата во ...
  сите 160 | | | веќе видена