ВБА

  во

  Берсант Селина е играчот на кого му се смееја навивачите, откако несмасно реагираше при изведување на пеналот на дуелот ВБА – Свонси. Косовскиот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Легендарниот тренер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон, ретко кога можеше да се види крај теренот без мастика во уста. Досетлив Англичанец од неговата ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Косовскиот интернационалец Берсант Селина синоќа „се прослави“ по еден циркузантски потег. Додека се играа мечевите од Лигата на шампиони меѓу Барселона – Лион ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ако Лео Меси синоќа покажа како големите фудбалски мајстори на денешницата изведуват „паненка“ од белата точка, фудбалерот на Свонси Берсант Челина ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Од година во година сме сведоци на трагикомични сцени во фудбалот, дури и докажани професионалци повремено испаѓаат аматери, но ретко кој може да се спореди со ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Лионел Меси покажа како најлесно, а на многу атрактивен начин се изведува пенал и се постигнува гол. Аргентинецот погоди за водство од 1:0 против Олимпик Лион ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дефинитивно ова е еден од најлошо изведените пенали во историјата. На Островот еден фудбалер сакаше да изведен панекна сепак играчот на Свонси, Берсант Селин ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Лионел Меси постигна фантастичен паненка гол од пенал на вечерашниот меч со Лион, а во обид еден негов колега од Англија да изведе нешто слично, успеа да се ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Езџан Алиоски доби награда за своето одлично издание против Вест Бромвич Албион и се најде во тимот на колото во Чемпионшип ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски машки, со поддршка и на менаџерот Бијелса, ги издржа сите критики во финишот на претходната година за неговите ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Езгјан Алиоски имаше одлична партија против ВБА која ја круниса со гол во 92. минута, Македонецот потоа имаше чудна прослава и ги построи своите играчи крај ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Лидс привремено се искачи на врвот на табелата во Чемпионшип откако вечева стигна до триумф над ВБА со високи 4-0, Езгјан Алиоски во последните мигови стави ...
  сите 17 | | | веќе видена