Вавринка

  во

  Њујорк, 1. септември 2018 (ИНПРЕС) – Рускиот тенисер му пружи силен отпорт на првиот носител, но на крајот Надал не дозволи да биде изненаден. Качанов го доби ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Првиот ден УС опен донесе интересни, но и еден емотивен дуел. Рано утрото беше завршен првиот ден од последниот грен слем во сезоната, УС Опен на кој беа ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Денеска стартуваше последниот Грен СЛем, отвореното првенство на САД. Љубителите на тенисот можат да бидат задоволни бидејќи за разлика од минатата година ќе ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Денеска и официјално стартуваа натпреварите од главниот ждреб на последниот грен слем турнир во годината, а мора да се напомене дека уште првиот ден ни донесе ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Првиот ден на тенискиот грен-слем Ју-Ес Опен донесе вистинска сензација на турнирот во женска конкуренција, каде отпадна Симона Халеп, тенисерката која во ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ спектакуларно се врати во врвот на светскиот тенис! Новак му се доближи на Федерер на листата на заработувачки откако стана првиот играч во ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер се на добар пат да се сретнат во големото финале на Мастерсот во Синсинати, откако двајцата одработија две победи во еден ден, ...
  сите 77 | | | веќе видена