Васко Наумовски

  во

  Македонија и Грција по речиси три децении во јуни годинава успеаја да постигнат договор за спорот за името, што беше главна препрека за интегрирањето на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Амбасадорка на Косово во Соединетите Американски Држави, на својот ФБ профил постави интересна фотографија на која се Влора Читаку, амбасадор на Република ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Неколку жени од албанскиот етникум можеме да ги вброиме дека се најмоќни на политичката сцена и во јавниот живот, затоа што оставиле своевиден печат. Избравме ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Маригона Марку е новиот вршител на должноста амбасадор на Македонија во САД. По завршувањето на мандатот на Васко Наумовски, таа ќе раководи со македонското ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Маригона Марку е вршител на работите амбасадор во македонската Амбасада во Вашингтон. Последен пат за сега екс амбасадорот во Вашингтон Васко Наумовски (кој ...
  сите 15 | | | веќе видена

  1 Сте го гледале ли „Монти Пајтон и Светиот грал“? Кога Џон Клиз и другарчињата треба да поминат преку Мостот на смртта, а вештерот ги фрла сите во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ по долги години практицирање на власт живее турбулентни денови особено по петочното гласање во парламентот за ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Откако медиумите објавија дека поранешниот лидер на СДСМ и премиер Владо Бучковски е кандидат за нов македонски амбасадор во САД, тој вели дека во однос на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Под наслов „Доверливите стенограми од лидерите на ПЈРМ“, грчкиот весник „ Катимерини “ денес објавува дијалози од лидерските средби во Македонија одржани на 27 ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Под наслов „Доверливите стенограми од лидерите на ПЈРМ“, грчкиот весник „Катимерини“ денес објавува дијалози од лидерските средби во Македонија одржани на 27 ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Како што јави дописничката на МИА од Атина, во неколку различни текстови, посветени на двете лидерски средби, „Катимерини“ детално ги пренесува ставовите на ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Атина, 2 октомври 2018 (МИА) - Под наслов „Доверливите стенограми од лидерите на ПЈРМ“, грчкиот весник „Катимерини“ денес објавува дијалози од лидерските ...
  сите 92 | | | веќе видена