Василевски

  во

  За оние кои НЕ знаат што значи да се биде на РЕСПИРАТОР. За почеток, респираторот не е кислородна маска ставена преку устата на пациентот, додека тој лежерно ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Александар ВАСИЛЕВСКИ За оние кои НЕ знаат што значи да се биде на РЕСПИРАТОР. За почеток, респираторот не е кислородна маска ставена преку устата на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  За прв пат се свири во Њу Орлеанс кон крајот на 19-от век, доживувал падови во популарноста и, всушност, ретко кога бил најпопуларниот музички израз но, џез ...
  сите 7 | | | веќе видена

  14 кандидати преку отворено писмо до медиумите се жалат дека биле тргнати од конечната ранг листа Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ иако ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Две аудио „бомби“ викендов беа објавени на социјалната мрежа Јутјуб на различни канали, едната со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, а во другата се ...
  сите 177 | | | веќе видена

  Она што ја одбележа минатата недела секако дека се ректорските избори на УКИМ. Факултети.мк успеа да ги собере на едно место сите кандидати за ректор на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Досегашниот и актуелен ректор на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, проф. д-р Никола Јанкуловски од Медицинскиот факултет, е реизбран за ректор со ...
  сите 8 | | | веќе видена