Василакис

  во

  Македонија и Грција по речиси три децении во јуни годинава успеаја да постигнат договор за спорот за името, што беше главна препрека за интегрирањето на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Националниот координатор за НАТО и истакнат член на СДСМ, Стево Пендаровски го призна поразот на владата на Заев при преговорите со Грција за промена на името ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Васко Наумовски, официјалниот преговарач на Македонија во спорот за името со Грција, не бил на потпишувањето на договорот во Преспа помеѓу Скопје и Атина, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Васко Наумовски, официјалниот преговарач на Македонија во спорот за името со Грција, не бил на потпишувањето на договорот во Преспа помеѓу Скопје и Атина, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Официјалниот преговарач на Македонија во спорот за името со Грција, Васко Наумовски не присуствувал на потпишувањето на Договорот во Преспа, тврди „Експрес“. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На средбата во грчкото село Нивици македонската страна направила сериозен дипломатски гаф откако таму не го поканила официјалниот македонски преговорач во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Ниту двата часа денеска, ниту вчерашните шест не донесоа суштински напредок во преговорите за спорот за името. Немаме финален договор, двајцата министри си ги ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Ниту двата часа денеска, ниту вчерашните шест не донесоа суштински напредок во преговорите за спорот за името. Немаме финален договор, двајцата министри си ги ...
  сите 569 | | | веќе видена