Вашингтон

  во

  Иранскиот претседател Хасан Рохани ги обвини САД дека со својот однос на „насилник“ и со поддршката на земјите од Персискиот Залив го овозможиле саботниот ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Започна новиот круг американски тарифи за кинески стоки, што се најголеми во ескалацијата на трговската војна помеѓу економските суперсили, објави Би-Би-Си. ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Конфлифкот во Авганистан, кој во изминатите седмици повторно се разгори, е на пат да се претвори во најкрвав во светот во 2018 година и покрај надежите за ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Новите санкциии стапија во сила во 12:01 часот по Пекинг денес и на полноќ во Вашингтон. Вашингтон воведе 10% давачка на кинески стоки за 200 милијарди ...
  сите 127 | | | веќе видена