Вашингтон

  во

  Косово е решено засекогаш да го зачува стратешкото партнерство со САД и ова нема да се смени никогаш, изјави претседателот на косовското Собрание Кадри Весели, ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Косово е решено засекогаш да го зачува стратешкото партнерство со САД и ова нема да се смени никогаш, изјави претседателот на косовското Собрание Кадри Весели, ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Косово е решено засекогаш да го зачува стратешкото партнерство со САД и ова нема да се смени никогаш, изјави претседателот на косовското Собрание Кадри Весели, ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Според заменик шефот на руската дипломатија, постојат сили кои што не сакаат да биде остварена средба помеѓу американскиот и рускиот претседател. Заменик шефот ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Според заменик шефот на руската дипломатија, постојат сили кои што не сакаат да биде остварена средба помеѓу американскиот и рускиот претседател. Заменик шефот ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Американски „тинк-тенк“ соопшти дека е откриена ракетна база во Северна Кореја која што властите од Пјонгјанг се уште ја немаат пријавено. Ракетната оперативна ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Преведувачката на Стејт департментот, Марина Грос, беше единствената Американка присутна за време на состанокот помеѓу претседателот на САД Доналд Трамп и ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Facebook можеби ќе треба да ја плати најголемата казна, наметната некогаш од Федералната трговска комисија на САД за прекршување на приватноста, кои влијаат на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Турција планира да спроведе меѓународна истрага за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, пренесува „Ројтерс“. Кашоги, кој работеше како новинар на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео и турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу денеска телефонски разговараа за повлекувањето на ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Вашингтон, 22 јануари 2019 (МИА) – Луѓето во светот имаат поголема доверба во своите компании отколку во политичките лидери, покажа истражување кое во исто ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Најновите истражувања покажуваат дека преку крвна слика ќе можат да се детектираат знаци на оштетување на мозокот кои подоцна ќе може да се искористат за да се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Додека трае процедурата за ратификација на Договорот од Преспа во грчкиот парламент, група универзитетски професори од Грција, Бугарија и Германија напишаа ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Загадениот воздух го зголемува ризикот од мозочен удар. Потврдено е дека предизвикува промени во мозокот, проблеми во учењето и паметењето, дури и депресија. ...
  сите 21 | | | веќе видена