Вашингтон

  во

  Претседателот на САД, Доналд Трамп откри што им рекол на најголемите светски лидери на средбата во Париз минатиот викенд. Американскиот претседател објави на ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Додека пожарите во Калифорнија, во кои досега загинаа 31 лице, се уште горат, американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер објави своја теорија за ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Левоцентристичките демократи обезбедија контрола врз Долниот дом на Конгресот на САД, Претставничкиот дом, а републиканците на претседателот Доналд Трамп го ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео во телефонски разговор со саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман изјави дека Ријад треба да побара ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Како изборите во САД можат да влијаат на работата на Конгресот во следните две години Левоцентристичките демократи обезбедија контрола врз Долниот дом на ...
  сите 19 | | | веќе видена