Вашингтон

  во

  Претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган изјави дека трпеливо чека објаснување од саудискиот принц Мохамед Бин Салман за убиството на новинарот Џамал ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни девет натпревари. Најинтересно беше во натпреварот помеѓу Лос Анџелес Клиперси и Голден Стејт каде што славеа ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, по повод расправата за формирање „европска војска“, денеска предупреди дека европската одбрана не смее да се ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп се врати синоќа во Вашингтон после 44 часовна посета на Париз каде неговиот домаќин Емануал Макрон викендов ги заокружи ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп откри што им рекол на најголемите светски лидери на средбата во Париз минатиот викенд. Американскиот претседател објави на ...
  сите 254 | | | веќе видена