Вашингтон

  во

  Претседателот на ДУИ Али Ахмети, по повод усвојувањето на уставните измени за имплементација на Договорот од Преспа кој го отвора патот на Македонија кон ЕУ и ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Вчера, на 11 јануари 2019 година, 81 пратеник на Собранието на Република Македонија го започнаа крајот на Париската мировна конференција. Денес се роди нов ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по изгласувањето на уставните имени преку соопштение им се заблагодари на сите граѓани, на секој гласач, на секој активист, што ја ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по изгласувањето на уставните имени преку соопштение им се заблагодари на сите граѓани, на секој гласач, на секој активист, што ја ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Вашингтон, 12 јануари 2109 (МИА) – Во правец кон Сирија американската армија испратила десантен брод што ќе биде поддршка за групата која ја напушта Сирија, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Далас Маверикс го порази тимот на Минесота Тимбервулвс со 119:115 по уште еден неверојатен натпревар на дебитантот Лука Дончиќ. Деветнаесет годишниот словенец ...
  сите 78 | | | веќе видена

  По подолго време, екипата на Далас Маверикс запиша гостинска победа. Лука Дончиќ со 28 поени, 12 асистенции и осум скока беше прво име во тимот на Рик Карлајл ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа девет натпревари. Лука Дончиќ одново имаше одлична вечер и беше на чекор од трипл-дабл учинок со 29 поени 12 асистенции ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Хјустон рокитс лесно го совлада тимот на Кливленд кавалирс со 141:113 за вкупно 24-та победа сезонава. Како по обичај, Џејмс Харден ги предводеше „ракетите“, ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, повторно ја обвинила американската администрација за мешање во внатрешните ...
  сите 7 | | | веќе видена