Вашингтон

  во

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во своето гостување во емисијата „Отворено“ на телевизија Алфа во дебата со пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во своето гостување во емисијата „Отворено“ на телевизија Алфа во дебата со пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во своето гостување во емисијата „Отворено“ на телевизија Алфа во дебата со пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кон крајот на октомври иранските нафтени танкери одненадеж исчезнале од екраните ширум светот. Сите бродови ги исклучиле таканаречените транспондери, ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Кон крајот на октомври иранските нафтени танкери одненадеж исчезнале од екраните ширум светот. Сите бродови ги исклучиле таканаречените транспондери, ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Жителите на Содинетите Американски Држави денеска избираат членови на претставничкиот дом на конгерсот, претставници во Сенатот, гувернери на сојузните држави, ...
  сите 160 | | | веќе видена

  ЕУ се казнува себеси со тоа што ги спроведува наредбите на Вашингтон и ја санкционира Русија, вели рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров. Иако ...
  сите 26 | | | веќе видена

  ЕУ се казнува себеси со тоа што ги спроведува наредбите на Вашингтон и ја санкционира Русија, вели рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров. Иако ...
  сите 26 | | | веќе видена

  ЕУ се казнува себеси со тоа што ги спроведува наредбите на Вашингтон и ја санкционира Русија, вели рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров. Иако ...
  сите 26 | | | веќе видена

  ЕУ се казнува себеси со тоа што ги спроведува наредбите на Вашингтон и ја санкционира Русија, вели рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров. Иако ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу денеска повторно го критикуваше воведувањето санкции кон Иран, оценувајќи го потегот на Вашингтон како ...
  сите 57 | | | веќе видена

  После испораката на системите „С-300 фаворит“ на Сиријците, израелската авијација се нашла во исклучително неповолна ситуација од онаа во текот на претходните ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу денеска повторно го критикуваше воведувањето санкции кон Иран, оценувајќи го потегот на Вашингтон како ...
  сите 57 | | | веќе видена