Вашингтон

  во

  Светот се прашува кој од врвот го нарачал убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, изјави денеска портпаролот на турската владејачка партија Омер Челик, ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Ако Кина не успее фундаментално го промени своето однесување, ќе се соочи со сеопфатна студена војна со Вашингтон и со неговите партнери, изјави американскиот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Ако Кина не успее фундаментално го промени своето однесување, ќе се соочи со сеопфатна студена војна со Вашингтон и со неговите партнери, изјави американскиот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Доколку Кина не го промени своето однесување, тогаш ја очекува тотална Студена војна со САД и американските сојузници, изјави во интервјуто за “The Washington ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Претседателот Доналд Трамп го предложи бившиот командант на Централната команда на САД, Џон Абизејд, за американски амбасадор во Саудиска Арабија. Местото е ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Вашингтон капиталс со убедливи 5-2 славеше на гостувањето кај Минесота. Шампионот на НХЛ по два порази во низа конечно се разигра, ги оставија домаќините без ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Само што ќе се појави негде или ќе сподели некоја нова фотка на Инстаграм, веднаш ги бранува машките страсти. Емили Ратајковски едноставно точно знае како да ...
  сите 15 | | | веќе видена