Вашингтон

  во

  Посочувањата од ВМРО-ДПМНЕ за селективна правда за непостоење на право и правда во Република Македонија, како и за притисокот врз медиумите сега се дел и од ...
  сите 59 | | | веќе видена

   Колку и да се обидува заевистичката матрица работите да ги прикаже светли и во демократски дух, Стејт департментот наведува корупција, селективна правда, ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Посочувањата од ВМРО-ДПМНЕ за селективна правда за непостоење на право и правда во Република Македонија, како и за притисокот врз медиумите сега се дел и од ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Над 360 илјади луѓе го загубија животот, а материјалната штета се проценува на 400 милијарди долари. Повеќе од 13 милиони луѓе се раселени или бегалци, а ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Посочувањата од ВМРО-ДПМНЕ за селективна правда за непостоење на право и правда во Република Македонија, како и за притисокот врз медиумите сега се дел и од ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Осум години после почетокот на крвавата граѓанска војна во Сирија, претседателот Башар Ал Асад може да се пофали дека ја сочува власта, но по која цена? Над ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Посочувањата од ВМРО-ДПМНЕ за селективна правда за непостоење на право и правда во Република Македонија, како и за притисокот врз медиумите сега се дел и од ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Финансискиот магазин Глобал Фајненс, публикација на Светска Банка којашто е достапна во 188 земји во светот, по 26-ти пат по ред ја објави листата на добитници ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс и без услугите на Кевин Дурент успееаа да слават на гостувањето кај Хјустон Рокетс со 106-104 во дербито на вечерта во НБА ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп застана цврсто зад компанијата „Боинг“ и нејзиниот проблематичен авион „737 Макс“, се додека не ...
  сите 185 | | | веќе видена

  Заканата од гасоводот „Северен тек 2“ за Европската Унија е многу преувеличена од страна на американската влада, изјавил Дејвид Банкс, бившиот советник на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Скопје/Охрид, 13. март 2019 (ИНПРЕС) – Финансискиот магазин Глобал Фајненс, публикација на Светска Банка која е достапна во 188 земји во светот, по 26-ти пат ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Голден Стејт Вориорс изминатата ноќ ја прекинаа серијата од четири порази совладувајќи ги на гости Хјустон Рокетс со 106:104, а Феникс Санс доживеаја уште еден ...
  сите 91 | | | веќе видена