Вашингтон

  во

  Убеден сум дека цела Македонија ќе донесе историска одлука. Ова е шанса што не се пропушта. Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме ...
  сите 194 | | | веќе видена

  1356.- Англиската армија предводена од Црниот Принц, син на кралот Едвард III, ја порази француската војска на кралот Жан II во битката кај Поатје со што ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев ќе отпатува во Вашингтон, каде што утре ќе се сретне со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. Оваа информација ја соопштија од владината ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Утре во Вашингтон ќе имам билатерална средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, каде ќе разговараме за напредокот на Република Македонија кон членството во ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев утре во Вашингтон ќе оствари средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, соопшти денеска владината прес-служба. – Средбата ќе се ...
  сите 124 | | | веќе видена