Вашингтон

  во

  Кралот на Јордан, Абдула Втори ја откажа посетата на Романија во знак на протест поради тоа што романската премиерка Виорика Данчила го поддржа признавањето на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Четири децении изминаа од потпишувањето на мировниот договор меѓу Египет и Израел и, иако резултатот е „студен мир“, врските меѓу двете соседни земји опстанаа ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Четири децении изминаа од потпишувањето на мировниот договор меѓу Египет и Израел и, иако резултатот е „студен мир“, врските меѓу двете соседни земји опстанаа ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во мијачкото село Галичник, на денешен ден, 26 март во 1901 година е роден истакнатиот македонски сликар Лазар Личеноски. Тој е еден од најавтентичните сликари ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Претседателот на САД Доналд Трамп, денес ги пречека НХЛ шампионите во Белата куќа, тимот на Вашингтон капиталс. Вашингтон на приемот се пофали со „Стенли“ ...
  сите 60 | | | веќе видена

  150-годишната Библија, која преживеала два пожари во цркви во САД, сега им служи како симбол за сила и истрајност на членовите на црквите во Вашингтон. „Тоа е ...
  | | веќе видена

  Кремљ денеска го поздрави резултатот од речиси двегодишната американска истрага, која заклучи дека претседателот Доналд Трамп не соработувал со Русите за време ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Вашингтон, 25 мај 2019 (МИА) – Државниот секретар Мајк Помпео ја предупреди Русија дека САД нема да „стојат настрана” додека Москва распоредува воен персонал ...
  сите 110 | | | веќе видена