Вашингтон

  во

  Американската Централна разузнавачка агенција - ЦИА, во британскиот неделник "Economist" објавила оглас за работа, во кој бара "високоефикасни, патриотски ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина го повтори ставот на официјален Вашингтон дека косовската Влада треба да ја повлече одлуката за такса ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина го повтори ставот на официјален Вашингтон дека косовската Влада треба да ја повлече одлуката за такса ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Планот за мирно решавање на кризата на Блискиот Исток, кој го подготвува администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп, ќе биде претставен во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Со финализацијата на Договорот од Преспа во Скопје и во Атина, официјална Москва деновиве ги актуелузира своите ставови околу прашањето за името и членството ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Планот за мирно решавање на кризата на Блискиот Исток, кој го подготвува администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп, ќе биде претставен во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина го повтори ставот на официјален Вашингтон дека косовската Влада треба да ја повлече одлуката за такса ...
  сите 109 | | | веќе видена

  На денешен ден 17 јануари 2019 395.- Умрел византискиот (римски) цар Теодосиј Први, наречен Теодосие Велики, кој владеел од 379 до 392 година, кога успеал да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сенаторката од сојузната држава Њујорк, Кирстен Џилибранд објави дека има намера да се номинира за кандидат за претседател од демократите на претседателските ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Сенаторката од сојузната држава Њујорк, Кирстен Џилибранд објави дека има намера да се номинира за кандидат за претседател од демократите на претседателските ...
  сите 5 | | | веќе видена