Вашингтон

  во

  Американскиот специјален обвинител Роберт Малер кој раководи со истрагата за наводна руска вмешаност во претседателските избори во 2016 година, побара најмалку ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Американскиот специјален обвинител Роберт Малер кој раководи со истрагата за наводна руска вмешаност во претседателските избори во 2016 година, побара најмалку ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На денешн ден - 16 февруари 16 февруари 2019 (МИА) 1808.- Франција ја почнала инвазијата врз Шпанија. За еден месец Шпанија била покорена. Царот Наполеон Први ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп во петокот изјави дека ја заслужува Нобеловата награда за мир поради својата политика кон Сирија и Северна Кореја, ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека јапонскиот премиер, Шинзо Абе го предложил за кандидат за Нобелобата награда за мир поради неговата работа на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Американската Федерална трговска комисија (ФТЦ) неодамна започнало преговори со раководството на социјалната мрежа за исплата на повеќе милијардна казна поради ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Американската Федерална трговска комисија (ФТЦ) неодамна започнало преговори со раководството на социјалната мрежа за исплата на повеќе милијардна казна поради ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Американската Федерална трговска комисија (ФТЦ) неодамна започнало преговори со раководството на социјалната мрежа за исплата на повеќе милијардна казна поради ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека европските земји не сакаат да гледаат американски проектили на нивна територија, но дека нивните челници не ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Сочи, 15 февруари 2019 (МИА) – Рускиот претседател Владимир Путин тврди дека европските земји не сакаат да видат американски ракети на своја територија, но ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска се очекува да прогласи вонредна состојба и тој потег ќе му овозможи да потроши пари за изградба на ѕид долж ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин тврди дека европските земји не сакаат да гледаат американски проектили на нивна територија, но дека нивните челници не смеат ...
  сите 15 | | | веќе видена