Вашингтон

  во

  Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун ќе ја посети Русија кон крајот на април на прва средба со Владимир Путин, јави Москва, пренесе Гардијан. „По покана од ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Американскиот секретар за правда и државен јавен обвинител, Вилијам Бар на денешното претставување на делумно преработениот извештај на специјалниот обвинител ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Северна Кореја повеќе не сака американскиот државен секретар Мајк Помпео да биде вклучен во нуклеарните разговори барајќи некој што е повнимателен и зрел во ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Американскиот секретар за правда и државен јавен обвинител, Вилијам Бар на денешното претставување на делумно преработениот извештај на специјалниот обвинител ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Иако се чинеше дека Северна и Јужна Кореја се наоѓаат пред конечно помирување, а односите помеѓу Пјонгјанг и Вашингтон значително се подобруваат, ситуацијата ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Користењето воена сила од страна на Вашингтон против Каракас може да биде вистинско сценарио, а не само апстракција, изјави портпаролката на руското ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Додека естаблишментот се обидува да наслика приказна дека Џулијан Асанж е во иста банда со секој можен насилник и терорист во светот - и дека дефинитивно не е ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Uber за време на велигденските празници од вендинг машини инсталирани во своите автомобили ќе “дели“ бесплатни чоколадни јајца во одбрани градови во САД. ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Северна Кореја во четвртокот тестирала нов тип тактичко вооружување, објави службената новинска агенција KCNA, која истовремено пренесе дека Пјонгјанг не сака ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Забавна колумна, нема што. Оваа лево. И сега јас треба да дебатирам со неа. Среќа што јас ќе дебатирам, а не Стево Пендаровски. Ќе се намачеше. Просто е ...
  сите 11 | | | веќе видена

  ТОДОР НАНЕВ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЈАТА ЗА ДЕМАРКАЦИЈА НА ГРАНИЦАТА СО КОСОВО На 18 април, односно денеска, се навршуваат 10 години од потпишувањето на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров очекува процесот за формализирање на пристапниот договор кај земјите членки на НАТО да заврши до декември ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров очекува процесот за формализирање на пристапниот договор кај земјите членки на НАТО да заврши до декември ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров по двонеделната турнеја, во емисија на „1ТВ“ гордо раскажа за постигнувањата на македонската дипломатија. Меѓу ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот во заминување, Ѓорѓе Иванов, на домашен и на мегународен план, и ги врза, а за жал сеуште и ги држи врзани рацете, со неговите постапки, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Центарот за стратешки и меѓународни студии во Вашингтон (ЦСИС) во најновиот извештај наведува дека речиси по два месеци од пропаднатите разговори за ...
  сите 64 | | | веќе видена