Вашингтон

  во

  Лекарите во болниците во САД користејќи методи стари повеќе од еден век кои се засноваат на крвна плазма од излечени пациенти, се обидуваат да ги излечат ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Американската Агенција за примена на храна и лекови (FDA – Food and Drug Administration), во четвртокот го одобри новиот тест со антитела за откривање на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Лекарите во болниците во САД користејќи методи стари повеќе од еден век кои се засноваат на крвна плазма од излечени пациенти, се обидуваат да ги излечат ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Лекарите во болниците во САД користејќи методи стари повеќе од еден век кои се засноваат на крвна плазма од излечени пациенти, се обидуваат да ги излечат ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Совет е редовно и детално да миеме раце за време на пандемија, но што е со нашата коса?Хејлд Кинг, дерматолог од Америка ја објаснила дилемата врзана за коса.- ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Лекарите во болниците во САД користејќи методи стари повеќе од еден век кои се засноваат на крвна плазма од излечени пациенти, се обидуваат да ги излечат ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Ќерката на внуката на убиениот американски претседател Џон Кенеди и нејзиниот 8-годишен син се водат како исчезнати откако не се вратиле по пловењето со кану, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Европски и јужноамерикански држави ги обвинија САД за тактика на Див Запад, во која наддаваат или блокираат пратки со медицински залихи за купувачи кои веќе ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Лекарите во болниците во САД користејќи методи стари повеќе од еден век кои се засноваат на крвна плазма од излечени пациенти, се обидуваат да ги излечат ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Двајцата лидери разговарале по телефон за свикување состанок на петте држави - САД, Русија, Кина, Велика Британија и Франција, изјави портпаролот на Белата ...
  сите 277 | | | веќе видена

  Американскиот Доналд Трамп и францускиот претседател Емануел Макрон разговарале за свикување состанок на петте постојани членки на Советот за безбедност на ООН ...
  сите 277 | | | веќе видена

  Внуката на убиениот американски сенатор Роберт Ф. Кенеди, Мејв Кенеди Таундсенд МекКин (40) и нејзиниот 8-годишен син Гидеон пронајдени се удавени во езеро во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Внуката на убиениот американски сенатор Роберт Ф. Кенеди, Мејв Кенеди Таундсенд МекКин (40) и нејзиниот 8-годишен син Гидеон пронајдени се удавени во езеро во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот француски колега по должност Емануел Макрон разговарале во петокот ноќта за свикување состанок на петте ...
  сите 277 | | | веќе видена

  Њујорк е најпогодена сојузна држава од коронавирусот што пред две недели започна да беснее во САД, со 500 луѓе кои починаа во последното деноноќие, додека на ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Рускиот фонд за директни инвестиции (РФПИ) им го предал на Соединетите држави руско-јапонскиот систем за откривање на новиот тип коронавирус, изјави во петокот ...
  сите 19 | | | веќе видена