Вашингтон

  во

  За време на телефонскиот разговор со американскиот државен секретар, Мајк Помпео, претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, рече дека Москва и Минск, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Американскиот претседател навести дека може да ја напушти земјата ако загуби од Џо Бајден на изборите на 3 ноември. „Политико“ наведува некои од веројатните ...
  сите 176 | | | веќе видена

  Славната актерка се повеќе живее како целиот „нормален свет“ откако е во врска со Емили о Витол о Поранешната сопруга на Том Круз, актерката Кети Холмс (41) и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Над 84 илјади лица се регистрирани позитивни на ковид-19 во САД во петокот, што е рекордна дневна бројка од почетокот на пандемијата. Бројката од 84.218 случаи ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, во Собранието оствари средба со косовскиот премиер,Авдула Хоти, кој престојува во официјална ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Македонија и Косово имаат одлични билатерални односи и добра трговска размена, а одржувањето на првата меѓувладина седница ќе биде дополнителен импулс за ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Поранешната сопруга на Том Круз, актерката Кети Холмс (41) и нејзиното ново момче, осум години помладиот готвач Емилио Витоло (33), биле фотографирани од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешната сопруга на Том Круз, актерката Кети Холмс (41) и нејзиното ново момче, осум години помладиот готвач Емилио Витоло (33), биле фотографирани од ...
  сите 6 | | | веќе видена