Варшава

  во

  Македонскиот филмски режисер познат и во светската јавност, Милчо Манчевски во видео обраќање до македонските граѓани вели дека ќе излезе на референдумот и ќе ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во полската престолнина Варшава, вчера се одржа протест на кој демонстрантите побараа зголемување на платите во јавниот сектор. Според проценките на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Неколку илјади Полјаци вработени во јавниот сектор, меѓу кои вработените во образованието и здравството, како и пожарникарите, излегоа на протест во главниот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Илјадници демонстранти маршираа низ главниот град на Полска вчера на протестот на кој побараа повисоки плати во јавниот сектор, со што упатија силна порака до ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Неколку илјади Полјаци вработени во јавниот сектор, меѓу кои вработените во образованието и здравството, како и пожарникарите, излегоа на протест во главниот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во главниот град на Полска, Варшава денеска се одржа протест на кого демонстрантите бараа зголемување на платите во јавниот сектор. Според варшавската полиција ...
  сите 24 | | | веќе видена