Варна

  во

  Синоќа во неколку градови во Бугарија имаше незадоволство од страна на граѓаните. Во Варна, Перник и Софија беа организирани протести и блокади. Во Варна, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Народната правобранителка на Бугарија, Маја Манолова, размислува да користи јавен превоз или заедничко превозно средство за својата работа надвор од Софија. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Преспанскиот договор ќе продонесе за економскиот просперитет на целиот регион, порача денеска грчкиот премиер Алексис Ципрас, на заедничката прес конференција ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Ципрас: Преспанскиот договор носи придобивки за економскиот развој на Југоисточна Европа Пред една година започнаа напорите на нашите земји. Четиристраните ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Грција, Србија, Бугарија и Романија најверојатно ќе се кандидираат за домаќини на Светското фудбалско првенство во 2030 година. Како што пренесуваат грчките ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Грција, Бугарија, Србија и Романија планираат да се здружат за да поднесат кандидатура за заеднички домаќин на Светското фудбалско првенство во 2030 година, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На состанокот на челниците на Романија, Грција, Србија и Бугарија во Варна, на идеја на грчкиот премиер Алексис Ципрас, дошло до договор овие четири балкански ...
  сите 20 | | | веќе видена