Ванчо

  во

  Градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски присуствуваше на годишниот собир на Египќаните „Звукот на Египет“ што синоќа се одржа во ЦК „Григор Прличев“. Во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Коалициски недоразбирања, или, пак, протоколарен пропуст од невнимание и неадекватни информациии? Професор д-р Рубин Зенон, предводник на движењето за ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Метеоролозите за деновите од викендот кој е пред нас прогнозираа дожд на пониските и снег на повисоките места, а вечерва веќе падна првиот снег на планинскиот ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Од денес, 15 ноември, стапува на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Оваа ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Ја разбираме Вашата желба (или наредба) да го одвлекувате вниманието на јавноста од разурнувачките процеси кои се во тек во вашата партија, процеси кои се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Ја разбираме Вашата желба (или наредба) да го одвлекувате вниманието на јавноста од разурнувачките процеси кои се во тек во Вашата партија, процеси кои се ...
  сите 4 | | | веќе видена