Ван Гал

  во

  Ново шоу на Жозе Мурињо на средбата со новинарите, „Специјалниот" имаше подготвен говор и статистика за критичарите кои го советуваа Маркус Рашфорд да замине ...
  сите 62 | | | веќе видена

  „Специјалниот“ одново беше во елемент на денешната прес конференција и влезе во нова војна со медиумите, Жозе Мурињо со детална статистика им објаснуваше како ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Португалецот зема и калкулатор во рацете! Конференциите на Жозе Мурињо во последно време не може да поминат без испад. И овој пат беше на удар на новинарите, а ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед по заминувањето на сер Алекс Фергусон никако не успеа да дојде до посакуваните височини, резултати и игра иако на оваа позиција се ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Англиската фудбалска легенда Алан Ширер вели дека Маркус Рашфорд мора да замине од Манчестер јунајтед ако сака да стане „голем голгетер“. 20-годишниот Рашфорд ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Левиот бек на Манчестер Јунајтед, Лук Шо, во септември 2015 година доживеа страшна скршеница на ногата во мечот од Лигата на шампионите против ПСВ, а набргу се ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Фантастичниот крилен напаѓач на Ливерпул откри дека Јунајтед бил заинтересиран за него, а откри и зошто тој одбил да се пресели во овој голем клуб. Мане во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед беше подобар ривал од Тотенхем во првото полувреме на дербито од третото коло во англиската Премиер лига кое се одигра „Олд Трафорд“, но ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед беше подобар ривал од Тотенхем во првото полувреме на дербито од третото коло во англиската Премиер лига кое се одигра „Олд Трафорд“, но ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо е главна тема помеѓу спортски аналитичари во Англија после вчерашниот висок пораз на неговиот Јунајтед против Тотенхем (0:3). Додека Португалецот ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед се уште не завршил со трансфер периодот, барем кога во прашање се заминувањата од клубот. Напаѓачот за кого многумина предвидуваа блескава ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед се уште не завршил со трансфер периодот, барем кога во прашање се заминувањата од клубот. Напаѓачот за кого многумина предвидуваа блескава ...
  сите 73 | | | веќе видена