Валтер

  во

  На 30-ти април 1945-та година, Адолф Хитлер, првиот човек на Третиот Рајх, се самоубил со пиштолот „Валтер ППК“ со калибар од 7,65 милиметри. Поради страв дека ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Теоријата за заговор дека поранешниот нацистички воен злосторник Рудолф Валтер Рихард Хес бил заменет додека престојувал во затвор во Берлин со негов двојник ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Зошто советниците на Заев не го советувале премиерот дека во оваа година е особено значајно министер за култура да биде личност со голема компетентност во ...
  | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп допатувал денеска во воената болница Валтер Рид, каде ќе изврши детален лекарски систематски преглед. Контролата на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  По стапување на Венко Филипче на функција како министер за здравство се појавија низа скандали за доста краток период. Се случија пропусти со морбили, се ...
  сите 27 | | | веќе видена