Ваљадолид

  во

  Се се случувало во куќата на Марбеља, за среќа се разбудил и тоа случајно… Се сеќавате на Мартин Демикелис , Аргентинецот имаше одлична кариера, иако многумина ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во последниот натпревар од саботната програма во Ла Лига, Барселона на „Ноу Камп“ минимално славеше над Валљадолид 1:0. Барса ја запиша 16 победа во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Барселона ги освои планираните три бода против Ваљадолид, Каталонците имаа многу шанси, но победија само со 1-0 благодарение на гол од пенал на Лео Меси. ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Барселона заврши голема работа! На тренерот на тимот на Барселона, Ернесто Валверде на кого договорот му истекува на крајот од сезоната беше предмет на многу ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Тимот на Рајо Ваљекано претрпе пораз од 2-1 на гостувањето кај Еспањол, но без разлика на истиот нашиот репрезентативец Столе Димитревски остави уште еден ...
  сите 31 | | | веќе видена