Ваљадолид

  во

  Хулен Лопетеги ќе остане запаметен во Мадрид како еден од најнеуспешните тренери со најкус стаж на Бернабеу. Загуби убедливо од Севиља, попи петарда од Барса и ...
  сите 84 | | | веќе видена

  После големата резултатска криза, Реал Мадрид под водство на новиот тренер Сантијаго Солари веќе врза четири победи по ред. Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Во Реал Мадрид се одлучија да не прават избрзани потези и го именуваа Сантијаго Солари како постојан тренер до крајот на сезоната, јавува влијателната „Марка“, ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Сантијаго Солари го прифати предизвикот и одговорноста да седне на клупата на Реал Мадрид, односно на оваа функција да го наследи Хулен Лопетеги. Иако беше ...
  сите 101 | | | веќе видена